Ano, Dorotka je typická pečlivka. Možná by se dalo říct až skoro šprtka. Ale jí by to označení určitě nevadilo, je na sebe v tomto směru hrdá. :-)

Dorotku nikdy nijak zvlášť nelákaly sportovní aktivity, i když tedy nějak je vždy (a překvapivě ne zcela bez úspěchu) absolvuje. Pokud to ale jde, raději tyto aktivity přenechá bráškovi - svému dvojčeti Prokůpkovi. Ona se mnohem raději zavře někde s knížkou a klidně pročte třeba i celé odpoledne.

Ve škole jí baví hodně předmětů, ale její oblíbenou je zejména čeština. Už v první třídě napsala svůj první příběh a pokud ho najdeme, určitě Vám ho sem vložíme. ;-) Čte zejména knížky o stejně starých slečnách, ale také fantasy, kde může bohatě popustit uzdu své fantazii například v nelítostných bojích s draky a všemožnými příšerami. 

Dorotka je také velká malířka. Nebo možná spíše kreslířka. Prostě kreslí hlavně tužkami a pastelkami a když byla malá, tak i křídami na silnici před domem. 
Jejím snem je stát se animátorkou, ale to bude muset ujít ještě velký kus cesty.
Držte jí pěstí, ať dosáhne svých snů, a ona Vás odmění svou pozorností a svými postřehy tady u nás na Designu Pro Děti. :-)