Prokůpek je vlastně takový obyčejný kluk, jakých tu běhá všude spousty. Tak trochu rošťák, tak trochu šídlo, kterého je všude plno, tak trochu rozumbrada a hóóódně v pubertě, aby mohl svým rodičům občas pěkně zavařit. :-)

Když ho nenajdete na place školního hřiště v rámci kroužku sportovních her, najdete ho ve skateparku a když ani tam ne, tak ho najdete zcela jistě na nafukovacích veřejných trampolínách s partou kamarádů.

Nerad se učí. Ale pozor! Prokůpek není žádný hlupák a ačkoli zatvrzele tvrdí, že to vždycky tak úplně neklapne, ví, že škola je důležitá, a tak se občas snaží učení nešidit a když je potřeba, tak i zabere.

Ve škole ho baví hlavně tělocvik, ale celkem si oblíbil i obecně ne příliš oblíbenou matematiku a pak také zeměpis a fyziku, kde nejvíce hltá vše o vesmíru a astronomii. Vesmírem a hvězdami se zabývá i ve svém volném čase, protože jeho tatínek má stejnou zálibu. Společně s ním často pozorují noční oblohu krásným dalekohledem a tatínek vypráví a vypráví a nejedou se pak stane, že se ve svých vyprávěních dostane až někam do zdánlivě nesouvisející dávné rodinné historie. 

Prokůpek Vám občas doporučí něco, co mu samotnému přijde jako fajn věc. Určitě od něj čekejte tipy na zajímavé sportovní vychytávky, to si nenechá ujít. Pokud ho ale zaujme třeba i něco, co mu pomůže se rychleji a lépe něco naučit, aby mohl jít dříve ven, nebo něco, díky čemu by mohl být déle s kamarády, pak Vám o tom jistě také poví. 
Držte mu palce při jeho divoké cestě životem a on Vám bude průvodcem tady u nás. :-)