• 1 z 14
 

Chodící robot

Neohodnoceno
 

Magnetická stavebnice se 45-ti speciálními dílky pro pokročilé stavebníky obsahuje 4 trojúhelníky, 6 půlkruhů, 11 čtverců, 2 půlválce, 8 obdélníčků, 4 lichobežníky, 2 pravoúhlé trojúhelníčky, 1 čtvercový panel, 2 magnetické anténky, 1 spodní část robota s nožkami, 2 robotická ramena s rotorem (ruce robota), 1 střední část robota (s motorkem a převody), 1 napájecí jednotka s diodami (hlava s očima) a brožurku s návody. Pro děti ve věku od 3 let. Velmi kvalitní a bezpečná stavebnice. 

Dostupnost U Vás doma do 2 dnů.
2 480 Kč
   
Kód produktu MAG23
Výrobce MAGFORMERS
Kategorie Magformers v akci!
Záruka 2 roky
 

Chodící robot - magnetická stavebnice se 45-ti speciálními dílky pro pokročilé stavebníky obsahuje 4 trojúhelníky, 6 půlkruhů, 11 čtverců, 2 půlválce, 8 obdélníčků, 4 lichobežníky, 2 pravoúhlé trojúhelníčky, 1 čtvercový panel, 2 magnetické anténky, 1 spodní část robota s nožkami, 
2 robotická ramena s rotorem 
(ruce robota), 1 střední část robota (s motorkem a převody), 1 napájecí jednotka s diodami (hlava s očima) a brožurku s návody.

Velmi populární společník do každého dětkého pokoje. Tvarových možností je bezpočet, v ukázkách je jen pár náhodných variací. Napájecí jednotka s modře svítícíma očima vyžaduje 3 mikrotužkové baterie (nejsou součástí balení). Tělíčko se skládá jednoduše nasunutím rotorových nástavců do sebe. Úhel natočení horní a spodní části těla se dá měnit stejně tak jako natočení ručiček. Ačkoliv nohy kráčí stále stejným směrem, robot umí i couvat:) Nožičky jsou totiž z obou stran stejné, takže směr chůze změníte jednoduše otočením hlavičky a ručiček do opačného směru.

Na hrudní části robota je vzadu i vpředu posuvný přepínač - jedním se vypíná pohyb nožiček (zůstanou tedy svítit jen oči a otáčí se rotory v ručičkách), druhým se přepíná mezi dvěma rychlostmi motorku (a tedy i chůze a víření v pažích). Uvnitř rukou má robot otočný mechanismus s pravoúhlým převodem. V "zápěstí" se tedy robotovi točí jakési ozubené pahýly, které oživují robota samy o sobě, nicméně na ně můžete nasadit různé improvizované nářadí či ozdůbky dle vlastní fantasie. Vděčným materiálem je např obyč. polystyren, který se dá dobře dovybavovat a snadno se na ozubený pahýl "nabodne", aniž by prokluzoval). U obřích Hi-tech stavebnic se dají tato rotorová ramena řetězit ve složité mechanická soustavy a plní tak jinou funkci. 

Tento dvourychlostní chodící robot opravdu krásně chodí, jen je pochopitelně citlivý na kvalitu povrchu: na příliš hladkém klouže, na hrbolatém či nakloněném padá. Stůl s ubrusem či ještě lépe rovná podlaha s krátkosrstým kobercem jsou pro něj ideál. Při konstruování košatějších robotů tedy mějte na paměti potřebu rovnoměrného rozložení váhy a rozumně nízko posazené těžiště:) Z čerstvé zkušenosti s vlastními dětmi můžeme velikou oblibu robota potvrdit a nabídnout vám nové empiricky nasbírané poznatky: vzhledem k množství magnetů na povrchu robota je velmi zábavné na něj lepit různé kovové předměty, nástroje a jiné hračky s kovovou částí.. robot tak nabývá nových tvarů a překvapivých teoretických účelů, záleží jen na vaší fantazii (příkladem budiž ještě poměrně krotký a uhlazený vyobrazený robot "kuchyňský:). Robot se také zdá často plnit vděčnou roli jakéhosi nesmrtelného Terminátora, neb se hýbe a cuká i po sérii kolizí v různě dekomponovaném stavu, jemuž se vrtí a kráčí vpřed navzdory. Rozmanitých magnetických dílků obsahuje balení také poměrně dost i na klasické stavění domečků i různých předmětů a geometrických těles.

Chodící robot je čerstvým držitelem platinové plakety nezávislé americké testovací instituce "Oppenheim Toy Portfolio".

magformers-chodici-robot-12magformers-chodici-robot-9 

magformers-chodici-robot-6

 

Technické parametry

Materiál: plast, magnet
Počet dílů: 45 speciálních dílků, brožurka s návody
- 4 x trojúhelník
- 6 x půlkruh
- 11 x čtverec
- 2 x půlválec
- 8 x obdélníček
- 4 x lichobežník
- 2 x pravoúhlý trojúhelníček
- 1 x čtvercový panel
- 2 x magnetická anténka
- 1 x spodní část robota s nožkami
- 2 x roboticé rameno s rotorem (ruce robota)
- 1 x střední část robota (s motorkem a převody)
- 1 x napájecí jednotka s diodami (hlava s očima)
Doporučený věk: od 3 let

Podobné produkty

Minimální věk Od 3 let

Magformers Chodící robot


Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat komentář
Nevyplňujte toto pole:

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Přidat hodnocení
Nevyplňujte toto pole:
 
Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.