Nový seriál

HRAČKY NAŠEHO DĚTSTVÍ - ÚVOD


To máte tak, když pořádáte sraz. Sraz třídy po opravdu hodně letech. :-)
Jak souvisí sraz třídy s tématem tohoto příspěvku? Jednoduše se potkáte s někým, koho jste neviděli opravdu hóóóódně dlouho a o kom jste dlouhá léta vůbec nic nevěděli. Pak zjistíte, že ten někdo celá ta léta nostalgicky shromažďoval hračky, se kterými jsme si hráli jako malé děti. Stalo se to jeho opravdovým koníčkem a je téměř jisté, že jednou vybuduje a nám všem zpřístupní své vlastní soukromé muzeum hraček. ;-)

To se pak logicky začnete zajímat více. A tak jsme se sešli na kávě .....

Spousta autíček, aut (na bowden, závoďáků, náklaďáků, džípů, dokonce legendární Tatry 148 ...), motorek, lodí, taky stavebnic (Merkur, Grossblock ...)
.... to všechno jsem zatím naživo neviděla, jen na fotografiích, bylo mi ale přislíbeno, že si budu moci jednotlivé hračky připomenout a možná si s nimi i pohrát. Na oplátku jsem já slíbila přispět do budoucího muzea troškou "relikvií", které jsme zvládli uchovat u naší babi a dědy a které již s největší pravděpodobností nevyužijeme. ..........

A tak vznikl nápad na tento nový seriál, v němž Vám "Husákovým dětem" oživíme pár vzpomínek na léta, kdy jsme byli ještě děti a Vám mladším ukážeme, s čím jsme si my nadšeně hráli. 

Malá ukázka toho, co Vám lépe nafotíme a v následujících dílech postupně představíme. ;-)

Ukazka-3       Ukazka-4

Ukazka-1   Ukazka-6

Na co se tedy můžete těšit v prvním díle?
Na úžasný článek porovnávající klasickou Tatru 148 z roku 1976 a novou tutéž Tatru, ovšem z roku 2016. Článek vyšel v časopise Svět motorů a do porovnání se pustili dva malí borci - testovací jezdci. Výsledky pak do dospělácké srozumitelné podoby převedli jejich otcové a redaktoři. :-)

Tatrovrazedny-duel-blog-2


Schválně si zkuste tipnout, která z Tater souboj vyhrála. Já tedy tipla špatně. ;-)

Tipovat můžete v anketě na levé liště. 

 

Tento web používá soubory cookie. Dalším procházením tohoto webu vyjadřujete souhlas s jejich používáním.